DESPRE COMPANIE

Iq Robotics dezvolta si comercializeaza roboti autonomi pentru agricultura. In portofoliul nostru de produse intra si drone echipate cu camere multispectrale, drone de stropit culturile agricole si software dedicat agriculturii de precizie.

DE LA ACEEAȘI COMPANIE
Programator Ajutor
Stagiu plătit la IQ Robotics · Începe după sesiune
Categorii:
  • – Embedded & Internet of Things
Oraș:
  • room București
Aptitudini necesare:

linux c++ embedded

IQ ROBOTICS SRL este o companie care dezvolta si comercializeaza roboti autonomi pentru agricultura, drone agricole si solutii integrate pentru agricultura de precizie. Ne dorim sa sprijinim fermierii in spiritul maximizarii recoltelor agricole. In acest sens, consideram ca este esentiala culegerea de date din teren cu ajutorul unor sisteme avansate, precum si monitorizarea in timp real a parametrilor culturilor agricole, cu ajutorul solutiilor IoT si a unor platforme software de ultima generatie.

Daca vrei sa te alaturi echipei noastre, acum este momentul! Cautam persoana potrivita pentru postul de Programator Ajutor care sa indeplinesca cerintele de mai jos, pentru intership sau colaborare pe termen lung :

  • student sau absolvent studii tehnice de specialitate IT: Institutul Politehnic Automatica si Calculatoare, Electronica, Academia de Studii Economice- Facultatea de Statistica, Cibernetica si Informatica Economic, Facultatea de Matematica-Informatica sau echivalente;
  • Experienta de baza in solutii embedded programming;
  • Experienta buna in programarea C/C++ sub Linux;
  • Experienta de baza in electronica;
  • Limba Engleza: buna / foarte buna.

Responsabilitati principale:

  • Elaborarea si testarea programelor si a aplicatiilor
  • Testarea şi implementarea programului / aplicatiei software
  • Asigurarea securitatii programelor / aplicatiilor, a datelor de test si a suporturilor / dispozitivelor de stocare
  • Asigurarea corectitudinii rezultatelor obtinute de program / aplicatie

Abilitati si competente personale/organizationale:

  • bune abilitati de comunicare
  • spirit de echipa
  • flexibilitate
  • capacitatea de a solutiona probleme
  • spirit de initiativa
  • bune abilitati de time management
  • gandire analitica
  • capacitate de multitasking
  • gandire creativa

Ce oferim?

  • pachet salarial atractiv
  • un mediu de lucru dinamic