DESPRE COMPANIE

Smart UX este un furnizor dedicat de servicii SAP, avand clienti mari, in special in zona de utilitati (ENGIE, VEOLIA, etc). Echipa noastra este compusa din arhitecti, consultanti si dezvoltatori cu peste 20 ani de experienta in solutii SAP, avand la activ proiecte nationale si internationale de anvergura.

Junior ABAP Developer
Stagiu plătit la SMART UX DEVELOPMENT SRL · Începe după sesiune
Categorii:
  • – Business Software Development
Oraș:
  • room București
Aptitudini necesare:

c++ java sap erp

Smart UX este un furnizor dedicat de servicii SAP, avand clienti mari, in special in zona de utilitati (ENGIE, VEOLIA, etc). Echipa noastra este compusa din arhitecti, consultanti si dezvoltatori cu peste 20 ani de experienta in solutii SAP,avand la activ proiecte nationale si internationale de anvergura. Daca vrei sa te alaturi echipei noastre, acum este momentul! Cautam persoana potrivita pentru postul de Junior ABAP Developer care sa indeplinesca criteriile de mai jos, pentru intership sau colaborare pe termen lung.

Cerinte:

  • Studii superioare de profil (Automatica si Calculatoare, Cibernetica, Matematica Informatica, etc) sau student in an terminal
  • Cunostinte minime arhitectura sisteme ERP
  • Cunostinte minime SAP ABAP sunt un atu
  • Cunostinte generale MS Windows, MS Office
  • Cunostinte alte limbaje de programare: C++, Java
  • Limba engleza nivel avansat

Responsabilitati principale:

  • Expertiză în ABAP orientat obiect, ALE / IDOC, BADI, BAPI, Enhancement Framework, formulare și interfețe.
  • Dezvoltare SAP Workflow
  • Dezvoltare Interfete
  • Creare / modificare rapoarte folosind liste simple si ALV
  • Dezvoltare RFC, XML și tehnici de programare conexe în SAP
  • Creare / modificare Web Dynpro Applications

Abilitati si competente personale/organizationale:

  • bune abilitati de comunicare
  • spirit de echipa
  • flexibilitate
  • capacitatea de a solutiona probleme
  • spirit de initiativa
  • bune abilitati de time management
  • gandire analitica
  • capacitate de multitasking
  • gandire creativa

Ce oferim?

  • pachet salarial atractiv
  • un mediu de lucru dinamic
  • asigurare de sanatate privata
  • oportunitati de dezvoltare profesionala