DESPRE COMPANIE

Ubisoft Bucharest has been an important pillar for the local gaming industry since 1992, representing one of the first companies to perform in this field, on the Romanian market. After a strong history of acclaimed titles, the studio moved into co-development, contributing to blockbuster games such as Assassin’s Creed, Tom Clancy's Ghost Recon, Watch Dogs and Just Dance. Today, the studio continues to tackle the biggest challenges in gaming and technology, contributing to the creation of amazing games that have a strong impact on players around the world. Join us and create the unknown!

DE LA ACEEAȘI COMPANIE
Animator
Stagiu plătit la Ubisoft · 01/07/2020
Categorii:
  • – Gaming and Computer Graphics
Oraș:
  • room București
Aptitudini necesare:

3ds max maya blender game editors motion builder video games

Descrierea jobului

In cadrul acestui stagiu vei invata cum se produc animatiile de personaj pentru un joc AAA, de la etapa de concept pana la integrarea lor in Game Editor. Vei avea ocazia sa intelegi cum se dezvolta un joc (ciclul de productie al unui joc video) si vei capata experienta in crearea animatiilor 3D aplicate in gaming.

Candidatul ideal

Cei mai buni stagiari sunt alesi la sfarsitul perioadei si li se propune angajarea in Ubisoft. Acest lucru depinde de locurile disponibile in acel moment in Ubisoft, precum si de disponibilitatea studentului de a lucra full time.

Cerinte:

  • Cunoasterea la nivel de baza a unui software in care se poate crea animatie 3D (ex: Maya, 3D Studio Max, Blender, Motion Builder)
  • Experienta anterioara de lucru cu un Game Editor este apreciata (Unreal Engine, Unity, CryEngine, etc)
  • Limba engleza la nivel avansat;
  • Pasiune pentru jocurile video.

Mai mult decat atat:

  • Ai acces gratuit la sala de fitness din cadrul studioului;
  • Poti lua masa impreuna cu colegii la cantina noastra;
  • Fructe proaspete aduse in fiecare zi de marti pe etaj;
  • Ai acces la libraria noastra interna, poti imprumuta jocurile tale preferate, consola sau chiar carti din domeniul jocuril